"Uvědom si, jak krásné je žít"
Prosím Vás o hlasy:


Duben 2008

Moje dojmy z muzikálu

25. dubna 2008 v 17:42 | Já |  muzikál Angelika
V listopadu 2007 sem byla na muzikálu Angelika. Cesta od nás ze zapadákova byla dlouhá, ale stála za to. Strašně sem si přála Dashu a vyšlo to. Měla sem Dashu, Pepu Vojtka, Petru Janů,Pavla Vítka,Alana Bastiena....... Dashu sem až do té doby neznala, ale jak sem slyšela ten nádherný zpěv, tak mně prostě uchvátila. Pepa Vojtek v roli Peyraca byl taky skvělej a ostatní též. Angelika byl první muzikál na kterém sem byla. Od té doby muzikály miluju a kdybych nebydlela tak daleko od Prahy, určitě bych na muzikály chodila častěji.

příběh

23. dubna 2008 v 18:57 | Já |  muzikál Golem
Osudová láska židovské dívky Rebeky a křesťanského mladíka Vojty je hlavní dějovou linkou příběhu, který autor zabydlel nejen postavami s golemovskou legendou neodmyslitelně spojenými, jakými jsou např. rabín Löw či císař Rudolf II., ale připsal i postavy zcela nové, které nejenže spoluvytvářejí výtvarně vděčnou, sugestivní atmosféru Prahy té doby, ale hlavně vnášejí prvky napětí či humoru do příběhu, ve kterém Golem dostal nečekaně i schopnost milovat.Golem je zejména o lásce dvou mladých lidí, jejichž vztah sílí navzdory době, kdy nepřijatelným byl fakt, že on je křesťan a ona pochází ze židovského ghetta. Láska, napětí, humor, tajemství, alchymie i tajuplné hlasy předků - to vše tedy obsahuje zcela nová varianta příběhu o Golemovi, jenž měl schopnost milovat a nemohl tedy plnit poslání, kvůli kterému byl na svět povolán . . .

obrázky z Hamleta

23. dubna 2008 v 18:46 muzikál Hamlet
Ofélie (Dasha)
Ofélie (Dasha) a Hamlet (Petr Bende)
Hamlet (Petr Bende) a Ofélie (Dasha)
Ofélie (Dasha) a Hamlet (Pepa Vojtek) (1999-2001)
Svatba královny Gertrudy (Elin Špindlová) a Claudia (Janek Ledecký)
Svatba
Ofélie (Dasha) a Laertes (Cullen R. Titmas)
Hamlet (Sebastian Arcelus)
šílená Ofélie (Dasha)- podle mě je to na Hamletovi nejlepší :-)
Král Claudius (Janek Ledecký) a Laertes (Cullen R. Titmas)- spiknutí proti Hamletovi
Boj Hamleta (Sebastian Arcelus) a Laerta (Cullen R. Titmas)

obrázky z Kleopatry

23. dubna 2008 v 18:42 muzikál Kleopatra
Monika Absolonová

..OBRÁZKY..xd

23. dubna 2008 v 18:40 | Já |  muzikál Golem
Rebeka (Dasha) a rabín Low (Dušan Kollár)
Rebeka a Mordechaj
Rudolf II.
Bohouš Josef

!!Velké hlasování!!...dejte hlas svému oblíbenci-ANGELICE

23. dubna 2008 v 18:24 | Já |  muzikál Angelika
HLASUJTE PRÁVĚ TEĎ!!!
Buďto pro Dashu
nebo pro Moniku Absolonovou
a nebo pro Leonu Machálkovou

Obrázky

23. dubna 2008 v 17:45 | Já |  muzikál Angelika
Angelika (Dasha)
Angelika (Monika Absolonová)
Joffrey de Peyrac (Pepa Vojtek) a Angelika (Monika Absolonová)
Angelika (Dasha) a Peyrac (Marian Vojtko)
Ludvík XIV. (Vilém Čok)
Madam de Montespan
Tři ´´Angeliky´´
Angelika (Dasha) a Desgrez (Tomáš Trapl)
Angelika (Dasha)
Nicolas (Bohuš Matuš)
Angelika (Dasha) a sultán

Osoby a obsazení

8. dubna 2008 v 20:12 | Já |  muzikál Golem
Vojtěch
Petr Kolář
Josef Vojtek
Kamil Střihavka
Rebeka
Zdenka Trvalcová
Rabín Löw
Petr Muk
Dušan Kollár
Martin Pošta
Bedřich Levý
Mordechaj
Jiří Korn
Štěpán Skotnica
Zbyněk Fric
Jiří Březík
Rozina
Petra Janů
Ilona Csáková
Rudolf II.
Petr Štěpánek
Vlastimil Zavřel
Ivan Vyskočil
Jan Fiala
Mariana
Martina Michalcová
Linda Finková
Samuel
Bedřich Levý
Jakob
Pavel Polák
Hubert
Martin Hudec
Jan Fiala
Rajče
Kristina Kloubková
Jovanka Skrčeská
Gabriela Jemelíková
Golem
Dmitrij Dudnik
Martin Kalous
Miloslav Saidl
zpěv Golema
Jiří Škorpík
Děti
Anna Fialová
Viktorie Genzerová
Ladislav Gergel
Oskar Hes
Martina Kutková
Anna-Marie Lichtenbergová
Company dámy
Ivana Beranová
Lenka Bílková
Štěpánka Bubáková
Jana Burkiewiczová
Jitka Doležalová
Adéla Hájková
Johana Hájková
Gabriela Jemelíková
Kateřina Jindrová
Denisa Kubášová
Kristýna Marková
Jana Sochůrková
Libuše Vojtková
Radka Zemanová
Company páni
Michal Beswald
Daniel Bič
Peter Dolinajec
Filip Gröger
Petr Hozman
Andrej Ivaněnko
Jan Kotěšovský
Tomáš Kuťák
Marek Lázók
Jiří Marek
Pavel Marek
Jiří Mařík
Petr Novotný
Milan Odstrčil
Václav Procházka
Roman Řehák
Miloslav Saidl
Zbyněk Šporc

obsah

8. dubna 2008 v 20:01 | Já |  muzikál Tři Mušketýři
Obsah
Romantický příběh o přátelství, lásce, ale také o intrikách a nenávisti se odehrává v první polovině 17. stol, kdy vládl Francii Ludvík XIII. Ten se však více než o stát zajímal o organizování plesů, honů a jiných světských radovánek. Vládu nad státem držel tedy pevně v rukou kardinál Richelieu - člověk vzdělaný, inteligentní, zrozený pro politické machinace.
Nad Francií visela hrozba války s Anglií. Ve snaze zkompromitovat královnu Annu povolá Richelieu falešným dopisem anglického lorda - vévodu z Buckinghamu do Paříže. Zde má být překvapen v náručí Anny, a ta má být usvědčena z vlastizrady. Lordovi Buckhinghamovi se díky důmyslnému přestrojení podaří navštívit královnu. Jako zástavu lásky mu Anna předá přívěsky, které dostala od svého manžela Ludvíka. Rozzlobený Richelieu degraduje šéfa policie Rocheforta. Vymyslí lest. Přemluví krále, aby na počest Anny uspořádal ples, na který si královna musí vzít přívěsky. Zoufalá královna prosí o pomoc svoji důvěrnici Constance.
Do vysoké politické hry vstupuje náhodně mladý Gaskoněc - d'Artagnan. Miluje Constance, rád by se stal mušketýrem. Je tedy připraven splnit pro svou lásku i pro královnu nemožné. Za doprovodu svých přátel Athose, Porthose a Aramise cestuje do Anglie. Úkol je jasný - přivést co nejrychleji zpět přívěsky pro královnu. Ty musí včas ozdobit její plesovou toaletu.
Richelieu pověří Milady, aby na cestě do Anglie předhonila mušketýry a zmocnila se tak přívěsků. Milady využije všech svých ženských prostředků, vláká lorda Buckinghama do pasti - vžene ho do náručí smrti. I Constance umírá její rukou. Milady je však odhalena a ve spravedlivém soudu, kterému předsedá její bývalý manžel - Athos, popravena.
D'Artagnan vrací královně Anně přívěsky. V náhodném souboji zabíjí Rocheforta a Richelieu mu nabízí právě po něm uvolněné místo šéfa policie.D'Artagnan však odmítá. Chce sloužit ve službách krále, chce se stát mušketýrem. Královna plní přání svého manžela - přichází na ples ozdobena přívěsky. Slavnostně předává dˇArtagnanovi mušketýrský stejnokroj a plní mu tak jeho přání - stát se mušketýrem.

o muzikálu

8. dubna 2008 v 19:54 | Já |  muzikál Hamlet
NĚCO JE SHNILÉHO VE STÁTĚ DÁNSKÉM...
Dánsko je zahaleno smutečním suknem. Zemřel král. Jeho smrt přišla nečekaně, krále Hamleta prý uštkl had. Zanechal zde vdovu, královnu Gertrudu, a dospělého syna, kralevice Hamleta. Bratr zemřelého krále Claudius dlouhá léta toužil po královské koruně, navíc byl sžírán vášnivou láskou ke své švagrové. Po náhlém bratrově skonu bylo všechno, co mu bylo tak dlouho odepíráno, najednou nadosah. Královna Gertruda jeho vyznání lásky vyslyšela a krátce po manželově pohřbu se nechala odvést k oltáři. Na trůn usedl nový král, král Claudius.
Jen jediný člověk neslavil, nesvlékl na svatební hostině smuteční šat. Kralevic Hamlet jako by mávnutím kouzelného proutku najednou dospěl a z floutka svádějícího dceru nejvyššího komořího Polonia, krásnou Ofélii, se stal zralí muž. Začal přemýšlet nad logikou života a smrti, lásky a zrady. Poté, co vycítil, že smrt jeho otce nebyla nešťastná náhoda, se začal chovat tak podivně, že ho ostatní považovali za blázna.
Hamletovo podezření potvrdil otcův duch. Prozradil mu, že hadem v zahradě byl jeho vlastní strýc a nynější král Claudius, který králi Hamletovi nalil jed do ucha. Hamlet se rozhodne pro pomstu. Není si všk jistý svým podezřením a ani tvrzením ducha, proto čeká, až král Claudius mimoděk svou vinu prozradí.
Hamletovo okolí, včetně kralevicovi matky, se díky informacím komořího Polonia domnívá, že za Hamletovu trudomyslnost, smutek a bláznovství může nešťastná láska k Ofélii. Jeho jediným opravdovým přítelem je Horacio, který chce Hamletovi pomoci. Pozve na hrad hereckou družinu a ta na Hamletův popud vystoupí s hrou nápadně se podobající okolnostem královi smrti. Claudius prozradí svůj odporný čin úprkem ze sálu. Hamlet přemlouvá matku, aby otcovraha opustila. Za závěsem někdo stojí a poslouchá. Rozrušený kralevic jej dýkou usmrtí a teprve pak poznává, že zabil všudypřítomného komořího Polonia. Ofélie, oslabená nenaplněnou láskou, po otcově smrti přijde o rozum.
Zatímco Hamlet opustil Dánsko, z dalekých cest se vrací Laertes, Poloniův syn. Místo klidné a šťastné rodiny zde nachází šílenou sestru Ofélii a dozvídá se o smrti svého otce. Je zděšen, neví kudy kam. Král Claudius v něm vidí ideálního spojence v pomstě Hamletovi, a proto mu prozradí jméno vraha jeho otce. Nešťastná Ofélie tragicky ukončila svůj krátký život.
Hamlet po návratu na Elsinor vidí hrobníky kopat hrob. Zvědavý kralevic čeká na pohřební průvod a ke svému zděšení zjišťuje, že hrob je určen jeho milé, utonulé Ofélii. Laertes u hrobu své sestry přísahá, že se Hamletovi pomstí.
Souboj je již neodvratitelný. Král Claudius, Laertův spojenec, si chce pojistit Hamletovu smrt, a tak mu do vína nalije jed. Pro jistotu otráví i hrot Laertova kordu. Souboj může začít. Královna se neočekávaně napila otráveného vína. Hamlet sice v souboji zvítězil, je však také zasažen jedem z hrotu meče, čeká ho tedy nevyhnutelná smrt. Před tím, než svým smrtelným zraněním podlehl Laertes, si stačil s Hamletem navzájem odpustit. Jedem otrávená Gertruda umírá. Hamlet ve své smrtelné křeči zabíjí krále a poté jedu podléhá. Přežil jen Horacio, věrný kralevicův přítel. A je to právě on, kdo předává příběh o lásce, nenávisti, zradě a tragickém konci dánského královského rodu příštím generacím.

Obsazení

7. dubna 2008 v 19:15 | Lufí |  muzikál Angelika
ANGELIKA: Dasha, Monika Absolonová, Leona Machálková
JOFFREY de PEYRAC: Pepa Vojtek, Zbyněk Fric, Marian Vojtko
NICOLAS: Alan Bastien, Tomáš Beroun, Bohuš Matuš
ŠPÍNA: Juraj Bernáth, Zbyněk Fric, Tomáš Savka
CONTOIRE: Linda Finková, Radka Fišarová, Petra Janů
DESGREZ: Bohouš Josef, Martin Pošta, Tomáš Trapl
MONTESPANE: Zuzana Norisová, Zdenka Trvalcová, Šárka Vaňková
LUDVÍK XIV.: Vilém Čok, Pavel Polák, Martin Skala
LORRAINE: Jiří Helekal, Lešek Semelka
BACHTIARY BEJ: Ali Amiri, Juraj Bernáth, Pavel Vítek
OTEC ANGELIKY, ARCIBISKUP: Tomáš Bartůňek, Vladimír Brabec, Ivan Vyskočil, Vlastimil Zavřel
FILIP: Jaromír Holub, Dušan Kollár, Petr Poláček
GENDÉRE: Robert Kryl, Jiří Krytinář, Michal Tůma
GENO: Richard Genzer, Aleš Háma, Petr Novotný, Zdeněk Izer
STEILEN: Jan Kuželka, Petr Pečený, Michal Suchánek, Jakub Wehrenberg
HEREČKA (PANÍ M.M.): Nelly Danko, Ljuba Dančenko KOMENTÁŘ: Libuše Švormová
COMPANY-DÁMY: Kristina Kloubková-Bastienová, Dita Konášová, Zuzana Novosadová, Jana Burkiewiczová, Lenka Bílková, Jovanka Skrčená, Denisa Kubášová, Kateřina Benešová, Zuzana Herenyiová
PÁNI: Roman Řehák, Václav Procházka, Martin Císarz, Jiří Marek, Tomáš Kuťák, Petr Hozman, Erik Houba, Zbyněk Šporc, Daniel Bič, Mario Čermák

Synopse

7. dubna 2008 v 18:43 | já |  muzikál Angelika
Romantický děj se odehrává v době vlády Ludvíka XIV. a mapuje příběh krásné Angeliky de Sancé de Monteloup, která je svým nechtěným sňatkem s Joffreyem de Peyrac vržena do víru královských intrik. Její počáteční odpor k Peyracovi se postupně mění v hluboký cit.
Shodou dramatických okolností překazí Angelika plánovanou vraždu krále. Ten je krásnou Angelikou okouzlen a chce ji získat. Ve vykonstruovaném procesu je Peyrac označen za spiklence ďábla a na náměstí Gréve upálen. Angelika se uchyluje mezi lůzu a po smrti své první lásky Nicolase se stává ´´markýzou´´ pařížských plebejců.
Díky sňatku se svým bratrancem Filipem de Plessis-Belliéres se Angelika vrací mezi pařížskou smetánku. Její cesta, motivovaná pomstou nespravedlivé smrti Peyraca, ji vede až před samotného krále. Tomu předává seznam spiklenců. Král nechává spiklence za velezradu zatknout. Za splnění státního úkolu, přípravu smlouvy Francie s Bachtiary bejem, vyslancem sultána, vrací Ludvík XIV. Angelice majetek de Peyraca. Vyslanec Bachtiary bej žádá jako dar Angeliku, král odmítá a veřejně ji prohlásí za svou přítelkyni. Angelika se dozvídá od krále, že se Peyracovi podařilo z vězení uniknout, na útěku však zahynul. Angelika mu ovšem nevěří a rozhodne se Peyraca hledat.
Na zámku Toulouse se Angelika na kratičký okamžik s Joffreyem skutečně setkává. Ten je však chladný, je psancem a ona má mocného ochránce-krále. Angelika se zapřísahá, že králi nikdy patřit nebude, ale Joffray mizí v tajných chodbách zámku. Zoufalá Angelika se vzápětí stává obětí únosu-zhrzený Bachtiary bej se rozhodl získat dar pro svého pána násilím. V sultánově harému propadá Angelika naprostému zoufalství, ale zůstává nezlomná a hrdá-odmítá být hříčkou sultánovou. Po krutém bičování se jí podaří s pomocí dvou eunuchů-dříve příslušníků pařížské lůzy-uprchnout do pouště. Nerovný boj však záhy vzdává a prosí Boha, aby ji k sobě povolal. Upadá do agónie, tudíž neví, že Joffrey, který se jí vydal po stopách, ji zachránil a převezl na zámek Toulouse. Po mnohých peripetiích tak těžce zkoušená láska vítězí...