"Uvědom si, jak krásné je žít"
Prosím Vás o hlasy:


Říjen 2008

1. rozvrh

27. října 2008 v 17:06 | Lufí |  Něco mimo
Tak po dlouhém hraní si s photofiltrem sem udělala svůj první rozvrh. Uznávám, že není nic moc, ale žádný učený z nebe nespad. Každý se máme co učit.


Další diplomek for me

27. října 2008 v 17:03 | Lufí |  Diplomky for me
diplomek za 17. bleskovku od Martiny. Děkuju.


Další článek...

26. října 2008 v 10:56 | Lufí |  Dasha

Zpěvačka Dasha váží pouhých 48 kilo! A hubne dál!

Kolegové už se o ni vážně začínají bát.

14.10.08 - 00:21

Půvabná muzikálová zpěvačka Dasha (26) by prý sice byla ráda, kdyby měla větší ňadra, ale žádnou úpravu svého skromného poprsí neplánuje. "Jsem se svým zevnějškem vcelku spokojena, žádné silikony nechci, mohlo by to být ještě horší," prohlásila zcela rezolutně a dodala, že by při své váze trojky asi ani neunesla.

Vychrtlá Dasha je abnormálně štíhlá. Odmítá ale fámy, že je anorektička.
"Jím hodně, dokonce se naláduju i večer po představení, ale prostě netloustnu. U nás je to zřejmě rodové," konstatovala.

V současné době Dasha váží 48 kilogramů a to tvrdí, že dokonce o dvě kila během léta ztloustla. Její figuru by jí mohl kdekdo závidět.
Přestože je Dasha často obsazovanou muzikálovou hvězdou, má přece jen trochu smůlu. Zatím je totiž věčně druhá. Nastudovala hlavní roli v muzikálu Angelika, ale přednost při premiéře dostala Monika Absolonová. Desítky hodin trávila na zkouškách Carmen, ale roli krásné cikánky si zahraje jenom tehdy, když Lucie Bílá bude mít nějaké jiné pracovní závazky. Ani u Karla Gotta neměla zatím příležitost vystoupit ze stínu pouhé vokalistky a vystřihnout si s Mistrem třeba nějaký pěkný duet.

A co na to říká? "Ne, mně to opravdu nevadí, můj čas ještě přijde," odpovídá s nadějí v hlase přítelkyně kapelníka Martina Kumžáka, která se očividně řídí heslem ´kdo si počká, ten se dočká´.

Rozhovor s Dashou

25. října 2008 v 11:52 | Lufí |  Dasha
Dasha: Ostré lokty mi nechybějí

Sobota 25.10. 2008, 08:00
Zpěvačka Dasha (27) nyní září v muzikálu Carmen, za sebou toho však má mnohem více. Včetně setkání s pomluvami.

Dasho, tvoje civilní jméno je Dagmar Sobková. Jak jsi přišla na to umělecké?
Vzniklo ještě dříve, než by mě vůbec napadlo ho použít jako umělecké jméno. Byla jsem tehdy v kontaktu se známými ze Spojených států a ti mi tak říkali. Když jsem začala profesionálně zpívat, přišlo mi praktičtější nezatěžovat potenciální posluchače dvěma jmény.

Takže jsi chtěla být něco jako Cher nebo Madonna?
To ne, spíš jako Sting. (smích) Jméno Da­sha je pro mě fúze dvou světů, osobního a profesního. Navzájem ze sebe čerpají, ale pokud možno se neovlivňují.

Chceš tedy naznačit, že tě tak oslovují i tví blízcí a rodina?
Rodina ne, ale jinak mi takhle krátce říká v mém okolí hodně lidí, a to na tom rozhodně netrvám.

V českém showbyznysu sis za poslední léta vydobyla své místečko na slunci. Málokdo ale ví, jak jsi začínala. Odrazovým můstkem ve tvé kariéře bylo vítězství v soutěži Zlíntalent v roce 1996. Můžeš stručně popsat, jak pokračovala tvá cesta ke slávě?

Hned po Zlíntalentu jsem se dostala na Státní konzervatoř v Praze, od mé profesorky zpěvu Lídy Nopové jsem jako vokalistka dostala lano na turné s Karlem Gottem, poté s Helenou Vondráčkovou, což dělám dodnes. V sedmnácti jsem udělala konkurz na roli Ofélie v muzikálu ­Hamlet, takže od té doby spojuju dohromady tři činnosti - sólová vystoupení, zpívání vokálů a účinkování v muzikálech.

Ve tvém životopise jsem se dočetl, že jsi studovala prestižní pěveckou školu Berklee College of Music v americkém Bostonu. Proč jsi ji nedokončila?
Vrátila jsem se, abych si na další semestr zase vydělala. Měla jsem sice stipendium, ale život v Bostonu je finančně náročný a pracovní povolení jen tak nedostanete. Tady jsem pak ale získala zajímavé profesní nabídky - zpívat ve Stardance (letos už potřetí), účinkovat v muzikálu Golem a hlavní roli v muzikálu Angelika. Vždycky si slibuju, že až skončí daný projekt, tak zase odjedu, a ejhle, teď mi do toho přišla zase Carmen!

Tak mě napadá, jestli jsi během svého působení ve Státech potkala někoho slavného...
Mí spolužáci na Berklee ještě studují, tak třeba za pár let o nich uslyšíme. Ale spíše jsem potkala profesory-muzikanty, kteří hráli v kapelách slavných zpěváků a zpěvaček, jako je Michael Jackson, Whitney Houstonová nebo Gloria Estefanová. Já sama jsem dostala nabídku dělat vokalistku své oblíbené zpěvačce Anitě Bakerové, ale bylo to pár dnů před odletem a já se rozhodla vrátit domů.

Veřejnost tě zná hlavně jako muzikálovou zpěvačku. Zahrála sis v řadě muzikálů, v Hamletovi, Galileovi, Popelce, Golemovi, Angelice. Která role v tobě zanechala nejhlubší stopu?
Ta první, asi i proto, že byla první - Ofélie v Hamletovi. Navíc je to role, kterou není zapotřebí moc hrát, vystihuje moje nitro.

To jsi mě překvapila. Čekal jsem, že nejdůležitější je pro tebe role Carmen, kterou v současnosti hraješ v Karlíně...
Carmen je velká úloha, je to naopak něco, co vůbec nejsem, je to velká výzva se s ní poprat. Vedle ní pak ale ztvárňuju i naprosto kontrastní postavu Katariny.

Jak ses dostala ke Carmen? Oslovila tě přímo Lucie Bílá, nebo ses zúčastnila castingu?
S Luckou jsem nikdy předtím nespolupracovala. Proběhl casting a já se jim hodila jak na roli Katariny, tak i na understudy (záskok, pozn. red.) Carmen.

Jak s Lucií vycházíte? Dvě populární zpěvačky "na jednom smetišti", to určitě není žádný med...

Jaký si to uděláte, takový to máte. A my si s Luckou "na smetiště" nehrajeme. Obě jsme shodně zaujaly postoj, že si navzájem pomůžeme, když bude třeba. Máme se tam všichni rádi, sešel se hodně dobrý kolektiv, takže jsem zažila jedno z nejpříjemnějších zkoušení.

V čem je tvoje Carmen jiná než ta Luciina?
Je to přece Dashina Carmen!

Na co se diváci v muzikálu Carmen můžou těšit?
Na dobrou muziku, výpravu, akrobacii. A možná přijde i kouzelník... (smích)

To jsi toho moc neprozradila. V čem je tedy tento muzikál jiný?
Na české poměry je asi opravdu trochu jiný, opravdovější, větší. A hlavně za doprovodu živého orchestru.

Přestože o svém soukromí nemluvíš moc ráda, nemůžu se na něj nezeptat. Bulvár v červenci rozmázl tvé trable ve vztahu s klávesistou a kapelníkem skupiny Pájky Pájk Martinem Kumžákem. Psalo se, že se k tobě nechoval hezky, můžeš to potvrdit, či vyvrátit?
Myslíš to, co napsal "bludvár"? Copak by normální ženská žila dál spokojeně ve vztahu s někým, kdo ji skutečně týrá?

To asi ne. Příliš často se však společně na veřejnosti neobjevujete. Čím to je?
Ve skutečnosti se spolu objevujeme na veřejnosti často, ale pivo, nákup nebo výlet s Dashou a Martinem Kumžákem naštěstí cizí fotoaparáty nezajímá. (smích)

Žijete spolu v jedné domácnosti? Jsi typ ženy, která musí mít svou lásku neustále nablízku, nebo potřebuješ ve vztahu prostor?
Ano, žijeme spolu už sedm let. Potřebuju stejně jako partner obojí.

Nebudu ti přehnaně lichotit, když řeknu, že jsi jedna z nejnadanějších českých zpěvaček, protože tak to prostě je. Proč jsi ale ještě stále nedosáhla obrovského komerčního úspěchu jako většina tvých méně talentovaných kolegyň?
Talent tkví i ve vybudování komerčního úspěchu. Mě zajímá muzika i posluchači, ovšem ne za každou cenu. Dám ze sebe jen to, co chci, jen tak to bude upřímné.

Nemáš pocit, že ti chybějí ostré lokty?
Nikdy jsem je neměla, nepotřebovala je, a ani mi nechybějí.

Připadá mi, že se bojíš, aby ses kvůli popularitě nemusela zaprodat bulváru. Je to tak? Ptám se proto, že jsi ještě nevydala vlastní sólové album...
K vydání alba není ani potřeba tolik bulváru, jako spíše dobré reklamy a tu se snažím si všemi svými činnostmi dělat, aby ho bylo pro koho vydat.

zdroj: Super.cz

Další diplomek

25. října 2008 v 11:48 | Lufí |  Diplomky for me
Tak tu máme další diplomek od Martiny. Musím podotknout, že dělá nádherné diplomky!


Omluva

25. října 2008 v 11:28 | Lufí |  Něco mimo
Já se Vám tímto omlouvám, že jsem tu dlouho nebyla. Měla jsem rozbitej počítač, takže jsem se sem dostala málokdy z cizího počítače. Tak teď Vám to trochu vynahradím....

diplomek za 2. bleskovku

14. října 2008 v 19:59 | Lufí |  Diplomky for me
A máme tu další diplomek za blejskajdu odsud


tentokrát s pejskem (konkrétně Kavalír King Chales Španěl)

Diplomek za 15. bleskovku

13. října 2008 v 16:15 | Lufí |  Diplomky for me
A mam tu další diplomek za bleskovku. Díky.


muj 2. diplomek

11. října 2008 v 15:51 | Lufí |  Diplomky for me
Diplomek za 6. bleskovku od Jane z tohoto blogu.
Nádhera!


DĚKUJU

Fotogalerie 2

8. října 2008 v 16:02 | Lufí |  Dasha

Tyto a mnohé další fotky najdete také v nově vytvořené galerii. Boudou stále přibývat !!!

Dasha zuří

8. října 2008 v 15:25 | Lufí |  Dasha
DASHA ZUŘÍ

08:37 | Dnes | Korzo, map
Praha - Zpěvačka Dasha zuří. Už má dost pomluv ohledně své lásky.
V bulváru se nedávno objevily zvěsti, že ji její přítel Martin Kumžák neskutečně týrá. Aby ho potrestala, údajně chodí na schůzky s jinými muži.
Tyto spekulace bulváru se však mladé zpěvačce ani trochu nelíbí.
"Je to naprostý nesmysl, nevím jak to mohlo vůbec někoho napadnout. Nikoho jiného nemám, jsme s Martinem stále spolu a náš vztah je úplně normální. Docela mě to naštvalo. Myslíte si, že takhle vypadá týraná žena?" řekla Korzu.cz zpěvačka na
premiéře muzikálu Carmen.

Během celé premiéry seděl její přítel kapelník skupiny Pajky Pajk v hledišti a držel své milované palce.
Pokud Dasha nealternuje přímo Carmen, hraje v muzikálu druhou hlavní roli. Sama přiznala, že díky svému příteli sedícímu v hledišti netrpí trémou.

"Postava Carmen je přece jen těžší, takže podpora mě určitě potěší," prozradila.
Vztah zamilovaného páru nejspíš opravdu funguje tak, jak má. Založit rodinu ale zpěvačka a muzikant zatím neplánují.
"Zatím opravdu ne, ještě není vhodná doba. Teď máme oba moc pracovních závazků a já se chci dítěti alespoň v prvním roce maximálně věnovat. Takže chceme ještě nějaký čas počkat," přiznala Dasha.
Protože Dasha strávila celé léto ve zkušebnách, neměla příležitost užít si se svým přítelem žádnou dovolenou. Pár se proto rozhodl, že si volnou chvíli vyšetří v zimě.

X Mix

3. října 2008 v 19:31 | Lufí |  televize,kino..filmy,pořady,seriály......
Jak jste možná většina z Vás zaregisrovali, v sobotu 27.9. 2008 se vysílal pořad X Mix. Zpívala 12ka finalistů,tak jak postupně vyppadávali. Tady se můžete kounout na videa i s hodnocením poroty (jde to přesně za sebou).
A nyní ještě takový malý kvíz.....Napište všechny účinkující, kterým zatleskal Ozzák.
1.- skupina Romantic a Michal David - Disco Příběh
2.- Lukáš Javůrek a Ghospel time - Happy Day
3.- Divoký kočka a Dante a Le Mode - Keď Prýde Láska
4.- Pavlína Ďuriačová (samostatný doprovod na klavír)-
5.- Anna Ungrová a Night Work - Mája
6.- David Gránský a Šárka Vaňková
7.- Za 5 Dvanáct
8.- Kamila Nývltová - Sparkling Diamonds (Moulin Rouge)
9.- Martina Pártlová a Dasha
10.- All X a Eva a Vašek - Mix několika písní
11.- Ondřej Ruml a Wings
12.- Jiří Zoniga a Věra Špinarová
Kultůrní vložka- Ruda z Ostravy
A společná závěrečná píseň