"Uvědom si, jak krásné je žít"
Prosím Vás o hlasy:


Březen 2010

Narozeninová bublinovka

31. března 2010 v 17:05 | Lufí |  Bleskovky a soutěže
Další je bublinovka. Tentokrát jsem si na paškál vzala svého psa. :-) Pvedla se mi krásná fotka, na kterou si myslím, že byste mohli něco vymyslet. :-)
Takže do toho. :D

mili

Narozeninová bleskovka

31. března 2010 v 17:01 | Lufí |  Bleskovky a soutěže
Takže začínáme bleskovkou.

1.  Ahojky, jak je???
2. Navštěvujete rádi můj blog?
3. Co by ste zde změnili?
4. Jaký muzikál jste viděli naposledy??
5. Co říkáte na Barona Prášila??
6. Těšíte se na crazy komedii Je třeba zabít Davida??
7. Lákal by vás ke zhlédnutí plzeňský Spamalot??
8. Diplomky udělám sama :)
9. Mějte se krásně a pokračujem :)

Narozeniny blogu

31. března 2010 v 17:00 | Lufí
Dneska můj blog slaví již druhé narozeniny. Nemyslela jsem si, že tento blog vydrží tak dlouho. Naštěstí vydržel. :)
Jsem ráda za tu přízeň, kterou blogu dáváte. Děkuji za Vaše návštěvy i komentáře. Doufám, že tento blog alespoň trochu předává nějaké informace a že se zde alespoň trochu bavíte.

..
Tak začínáme :-)

Oznamčo

29. března 2010 v 18:10 | Lufí |  Něco mimo
Zdravím Vás,
Zítra touto dobou už budu na cestě na autobusové nádraží a následně směr Londýn. Proto tu také nic nepřibyde.
Tedy až na středu 31.3. To můj blog slaví již 2. marozeniny, a proto jsem vám tu načasovala několik článků - narozeninové soutěže atd... Vyhodnocení pak udělám, až se vrátím, tudíž máte čas do neděle, asi tak do dvanácté hodiny (podle toho jak se vzbudím :D)
Takže se mějte krásně a ve středu od pěti se těště na soutěže :)
big ben

Konec???

26. března 2010 v 15:35 | Lufí |  muzikál Carmen
Na serveru Blesk.cz se nedávno objevila informace, že Carmen nadobro končí. Tato informace se mi nelíbí, ale známe to..přeci jen to je na Blesku :D..Takže toto info neberu zas tak vážně.


A co si o tom myslíte vy?? Pište do komentů. :)

19.3.2010 - muzikál Carmem

20. března 2010 v 12:02 | Lufí
Tak jsem po třetí byla na Carmen. A opět to bylo úžasné. :)
Carmen je úžasný muzikál, který jsem si naprosto zamilovala. Líbí se mi téma, scéna, zpracování, no prostě vše :)
Nevím, jestli se mi podaří vyrazit ještě jednou, ale určitě bych jela :)
V divadle jsem měla domluvený sraz s Martinkou, Miri a Honzou. No nasmáli jsme se neskutečně :D..Děkuju všem za to :).

No a teď k obsazení:

Carmen: DASHA - 10*****/10: Prostě úžasné. Dasha to vždy skvěle zazpívá, zahraje a zatančí. Při árii Kéž sílu mám jsem ani nedutala, jen jsem s úžasem poslouchala. Dokonalost sama :) Dasha je zkrátka na roli Carmen nejlepší. :)

Katarina: MARKÉTA POULÍČKOVÁ - 10/10. Dobrý výkon. Byla lepší než když jsem jí viděla minule.

José: ROBERT JÍCHA - 10***/10: Robert je jako José úžasný. Moc se mi líbil. :)

Garcia: VÁCLAV NOID BÁRTA - 10****/10: On je prostě na roli Garcii jako dělaný. Už jen jeho vzhled v tom kostýmu nahání hrůzu. A pak když k tomu začne zpívat...nádhera :)

Zuniga: TOMÁŠ TRAPL - 10***/10: Tom nikdy nezklame. Ať už hraje jakoukoliv roli, vždy jí hraje bezvadně. A ani tahle role není vyjímkou. :)

starosta Mendoza: JIŘÍ KORN - 10***/10: Konečně jsem se ho dočkala. :) A nezklamal. Byl výborný. :)

teta Inéz: BARBORA RAJNIŠOVÁ - 10/10: taktéž dobrý výkon. :) Hlášky tety Inéz jsou skvělé. :D

Vědma: ATHINA LANGOSKÁ - 10****/10: Athina jako vědma podává úžasný výkon. Nádherně dokresluje svým zpěvem tu krásnou atmosféru při jejích výstupech. Skvělé. :)

Dokonalá je company. Cirkusová i taneční čísla jsou skvělá. Obdivuji hlavně Carmeniny dívky Cecile (Z. Ďurdinová), Sheridu (K. Nováková) a Maríu (K. Šildová), když předvádějí cirkusová čísla, zavěšené ve výšce. Opravdu skvělé výkony. :)

Jak říkám, na Carmen bych šla klidně znova. A všem tento muzikál vřele doporučuji. :)

Streetdance podle Báry

18. března 2010 v 17:04 | Lufí
Tento článek s blogem nijak nesouvisí, přesto jsem se ho sem rozhodla dát. Beru to jako takovou předzvěst již druhých narozenin mého blogu,které se budou konat 31.3. V toto datum ale budu v Londýně, proto vás čeká něco načasovaného (co to bude vám neřeknu, protože to sama ještě nevím :D ).
Tak ale teď spátky ke článku. Je to návod, jak správně tančit streetdance. Vymyslela jsem ho sama a inspirací mi byla moje spolužačka Bára.
Jak se tedy správně tančí si můžete přečíst ve článku. :D

Nový design

13. března 2010 v 23:28 | Lufí |  Něco mimo
Poprvé v historii tohoto blogu je design stvořen ve photoshopu. Jelikož se s ním ještě učím, je dess takový nemastný neslaný a proto nevím, jestli ho tu nechám.
Jak jste si všimli, je na téma muzikálu Spamalot :)
K designu se můžete vyjádřit v komentářích.

Video ukázka ze Spamalotu

11. března 2010 v 17:55 | Lufí |  muzikál Spamalot
Zde jsem našla jednu video ukázku z muzikálu Spamalot.
Je to takové informační video se záběry z muzikálu.
Ukázka je tady:

7.3. 2010 - Monty Python´s Spamalot

11. března 2010 v 16:44 | Lufí
Hned druhý den po premče jsem znovu vyrazila na Spamalot. A to díky Martince, která měla jeden lístek navíc. Ještě jednou ti Marti děkuju :)
I druhý den jsem se na představení strašně tlemila (což mě nepustilo do dneška :D ).
Herci byli výborní, jako v sobotu, ne-li ještě lepší :D. Občas si tam někdo pozměnil nějakou hlášku a když se stal nějaký incident (jako třeba když spadla Černému rytířovi paruka :D ), tak to všichni bezvadně zahráli, že kdybych na tom den předem nebyla, tak bych to ani nepoznala. :)
Hlášky ze Spamalotu, mě opravdu dostávají. :D...Třeba hláška: . Já ještě nejsem mrtvý. Ale neboj zachvilku budeš krásně mrtvý. :D Nebo když Artuš přesvědčoval Galahada, že je opravdu král: Artuš: Viděl jsem v jezeře ženu. Galahad: Jako mrtvou,jo? Artuš: Ne živou, zkrátka Jezerní dámu. Galahad: To jako že nějaká ženská žije v rybníce, jo. Artuš:Jo. Dala mi meč - Excalibur. Galahad: To že ti nějaká vodou nacucaná ženská dá meč, ještě neznamená, že si král. Já taky můžu řikat, že sem císař, když na mě nějaká zvlhlá děvka hodila šavli...A takovýmhle způsobem ten rozhovor pokračoval, dokud nepřišla Jezerní dáma. :D Nebo hláška Jezerní dámy: Ó jak jsi bystrý, Artuši..:D
No takovýhle hlášek je plné představení. Všechny je sem ani napsat nemůžu, protože by se mi sem nevešly :D...Zkrátka si na to budete muset zajít :D
Jednotlivé výkony herců sem dneska nebudu rozepisovat, jelikož je máte v minulé recenzi a všichni až na pár vyjímek hrají bez alternace. Tou jedinou vyjímkou je postava Historika (a daších). Toho nám v neděli hrál Jiří Urbánek. Jeho výkon byl dobrý.

Ještě jednou toto představení velmi doporučuji a to i mimo plzeňským. Pokud máte možnost, tak určitě na tento muzikál vyražte. Prosmějete celý večer. :)

Jezerní dáma (Dasha) a metrosexuální rytíř Galahad (Roman Říčař)
Jezerní dáma
(více fotek bude, až si se mnou počítač zas začne povídat...)
zdroj fotek: www.djkt-plzen.cz

6.3.2010 - Monty Python´s Spamalot - premiéra

7. března 2010 v 10:59 | Lufí
New York, Londýn a teď Plzeň! A díky Bohu za to. :D
Tohle představení má teda pořádný grády. Nepřestanete se při něm smát.
Představení bylo plné úžasných hlášek a zparodovaných známých melodií.
Objevila se tam parodie na Trojskou válku, ovšem ne z koněm, ale z králíkem :D,metrosexuální rytíř Galahard, zrzavý král Atruš, kterému nikdo nevěří, že je král, sir Lancelot, ze kterého se pak vyklube gej, Jezerní dáma,která váhá jestli si má vzít Artuše a následně mu hnedka skočí do náruče.....
Uvídíte také jezdce bez koní, krávu shozenou z hadeb francouzkého hradu, posměvačné a fakující francouze, malého, nevinného vraždícího králíčka, černého rytíře, který neváhá bojovat i přes to, že mu Artuš usekne obě ruce, Jezerní dámu s Artušem parodující Titanik a mnoho mnoho dalšího.
Je tam opravdu mnoho hlášek například: My už nejsme rytíři, co říkají Ni a proto vám musíme dát nový úkol. Vyprodukujete Broadwayské představení. Ale bez Michala Davida...Následně rytíři odcházejí a zpívají si - Nám to víde, co chcem máme... (a to vše hlasem připomínající trojici z filmu Chipmunkové :D)

Takže, jestli se chcete pořádně zasmát, tak tohle představení doporučuji :D

A teď už osoby a obsazení: (postavy vytváří další plejádu různých postav :D)

Král Artuš: JIŘÍ UNTERMÜLLER 10*/10: Skvělý výkon :). Nejlepší byl jako jezdec bez koně :D Jen s Patsim za zády :D

Sir Robin + 1. strážce + Bratr Maynard: RADEK ŠTĚDRONSKÝ SCHEJBAL 10*/10: Jako Robin, který si při každém boji nadělá do kalhot, jako tupý první strážce i jako bratr Maynard, který tak dlouho vysvětluje, jak se používá ruční granát, že si ostatní zajdou na cigárko, byl výborný :D

Sir Lancelot + francouzký posměváček + rytíř Ni + kouzelník Tim: JAN KŘÍŽ 10*/10: Prostě skvělé. Nejvíc měj rytíř Ni - taková podivná bytost s leteckýmy brýlemy a parůžkama na hlavě :D a se spoustou malých rytířů :D

Patsy + 2. strážce: JAN KAŠTOVSKÝ 10*/10: Patsy - věrný sluha Artuše. Super :D

Sir Galahad + otec prince Herberta: ROMAN ŘÍČAŘ 10*/10: Taktéž skvělý výkon. Sir Galahad - metrosexuální blonďák, který nevěří na Jezení dámu. Do té chvíle než jí spatří :D A otec teplého prince Herberta měl taky dost. Zlomil hůlku dirigentovi :D

Sir Bevedere + matka Denise Galahada + Concord: BRONISLAV KOTIŠ 10*/10: Další úžasný výkon. Jako matka Denise fakt neměl chybu :D

Jezerní dáma: DASHA 10**/10: Prostě úžasné. Po všech těch "vážných" rolích přišla Jezerní dáma. A že se na ní teda vyřádí :D Hlavně když přijde v podvazkách a stěžuje si, že nemá ani jednoho Slavíka a že jí chtějí vyměnit za Beyoncé :D :D..Opravdu skvělé. na konci se jí zeptá Artuš jak se jmenuje. Jmenuji se Ginevra. Artuš: A do prdele. :D

Historik + Ještě žijící Fred + francouzký strážný + potulný zpěvák + prin Herbert: ZBIGNIEW KALINA 10*/10: Skvělé. hláška: Já ještě neumřel :D..a poté jeho princ Herbert. Fakt super. Když se pak zamiloval do Lancelota a tancovali s YMCA boys...fakt moc :D

Hlas Boha: Ptáte se, kdo by to tak mohl být? Je to úplně jasné. Jedině náš božský KAREL GOTT. Hlášky Boha byly taky skvělé :D

Za zmínku stojí i úžasná Company. Skvěle tančili a dělali nejrůznější blbosti :D

Jak vidíte, všichni mají velmi kladné hodnocení. Bylo to zkrátka úžasné. Tento muzikál opravdu vřele doporučuji :)

Hvězdný návrat

4. března 2010 v 18:14 | Lufí |  Něco mimo
Jak možná už někteří z Vás vědí, na jeviště se po dlouhé době vrátí úžasný muzikál Golem - květen 2011. A to nebude jediný návrat, vrátí se nám také muzikál Dracula- prosinec 2010.

Zde máte citaci z Musical.cz na Facebooku:


"Pro fanoušky muzikálu DRACULA máme dobrou zprávu. Muzikál se na jeviště Divadla Hybernia vrátí v prosinci 2010. A v květnu 2011 se plánuje také návrat posledního muzikálu Karla Svbodoy GOLEM!"

Já tyto dva návraty vítám, jelikož to jsou skvělé muzikály.