"Uvědom si, jak krásné je žít"
Prosím Vás o hlasy:


Červenec 2010

SB Katka

24. července 2010 v 12:31 | Lufí |  SBéčka
Další spřátelený blog :-)...Tentokráte je to blog Katky. Je o muzikálech a nejen o nic a určitě stojí za zhlédnutí. :-)

Diplomek pro Katku:
d
(omlouvám se za nepočeštělé písmo :-) )
a diplomek od Katky:
d
Děkuji :-)

16.6. a 26.6.2010 - muzikál Spamalot

21. července 2010 v 12:25 | Lufí
Ano, konečně sem dávám tu slibovanou dvojrecenzi. Je ,jak jinak, z plzeňského Spamalotu. V červnu jsem zvolila jen Plzeň, protože při závěrečném školním vytížení to do Prahy ani nešlo.
Tyto dvě představení - stejný muzikál, ale přci jenom každé jiné. Teď jak to myslím - obě představení byla samozřejmě úžasná. Ovšem, jak jsem se přesvědčila, záleží také na publiku. A v tomto představení snad dvojnásob. Ve středu 16. bylo v publiku mnoho seniorů, proto také úsměvy byli decentní. A není moc příjemné, když na sedačce umíráte smíchy a vedle na vás nevěřícně kouká dědeček. :-D Zato sobotní představení 26. mělo teda pořádné grády. :-D..V publiku bylo spoustu mladých lidí. Ke konci představení tak stačilo, aby se někdo na jevišti pohnul a vyvolávalo to salvy smíchu. Na hercích bylo vidět, jak so tohle představení užívají a diváci to také náležitě ocenili. Myslím, že tohle představení bylo nejlepší, co jsem viděla. I po páté jsem se smála, jako na premiéře. :-D každé představení je vždy oživeno o něco nového, co mě vždy zaručeně dostane. :-)
Někomu možná v tomhle představení může vadit počeštění některých částí. Mě osobně tohle vůbec nevadí, přijde mi pěkné do světové show zasadit něco z nás. :-D

Co se týče obsazení, všichni, až na několik vyjímek hrají bez alternace a jsou výborní. :-)
V hlavních postavách se alternují jen Zbigniew Kalina a Jiří Urbánek v roli Historika, prince Herberta a dalších. Oba jsou výborní. Dostalo mě, jak si Zbigniew jako princ Herbert lámal nohu v okýnku vysoké věže. :-D :-D Dále jsou nějaké alternace v Company.
Představení vede výborný orchestr v čele s dirigentem Pavlem Kantoříkem v alternaci s Jiřím Petrdlíkem.

Tento muzikál opravdu stojí za to navštívit. Uvidíte skvělý muzikál, s výborním obsazením. Už po několikáté ho tu doporučuji. :-) Při dnešních možnostech není dálka problém :-D

Jan Kříž jako rytíř Ni

Robin Hood - Až se zblázním

20. července 2010 v 20:54 | Lufí |  Robin Hood - cesta ke slávě
První píseň, kterou nám tvůrci tohoto muzikálu odhalili. Až se zblázním - zde v podání vítězné dvojice Honzy Kříže a Martiny Bártové. Dle mého je to krásně napsaná písnička a v podání těhle dvou výborně zazpívaná. :)

Přeji příjemný poslech.

Spřátelený blog + jeden restík

11. července 2010 v 21:13 | Lufí |  SBéčka
Mam tu další, už ani nevim kolikátý, spřátelený blog. Je jím, jak jinak, muzikálový blog, který patří Verushce. Její blog je krásný, stojí za zhlédnutí. :) Diplomek je schován v článku. :-)

A teď k tomu restu. Asi před měsícem jsem se spřátelila s Kabíkem a doteď sem nebyla schopná udělat mu diplomek. :D..A tak i Kabík najde v článku svůj diplomek, který mu už tak dlouho dlužim. :D Kabíkovi se moc omlouvam a důvody takové prodlevy tu zveřejňovat nebudu, protože je jich tolik... :D

Finále SONMR 2010

9. července 2010 v 16:13 | Lufí |  Něco mimo
Je to skoro neuvěřitelné, ale dostala jsem se s muzikálem Monty Python´s Spamalot až do finále soutěže o nej muzikál roku 2010.
Takže Vás už naposledy prosím o hlasy. Hlasovat můžete -ZDE-.
Za každý hlas děkuji. :-)
p.s. V brzké době se také můžete těšit na dvojrecenzi posledních dvou předtavení Spamalotu, na kterých jsem byla. :)

3. finálový večer

7. července 2010 v 16:49 | Lufí |  Robin Hood - cesta ke slávě
6 Robinů zpívá a tančí jako o život. Tento večer byl osudný Ladislavovi Korbelovi.
Písně, které ten večer zazněly:

Viktor Polášek - Song krále Heroda - Jesus Christ Superstar
Ladislav Korbel - Maniak - Flashdance
Laco Hudec - Night Fever - Horečka sobotní noci
David Weingartner - I Got Live - Vlasy
Petr Novotný - Big Black Man - Donaha!
Jan Kříž - Stay Alive - Horečka sobotní noci

Přímý přenos: