"Uvědom si, jak krásné je žít"
Prosím Vás o hlasy:


Říjen 2010

muzikál Chicago - 31.10.2010

31. října 2010 v 20:11 | Lufí
Poprvé a bohužel i naposledy jsem navštívila úžasné Chicago v Komorním divadle v Plzni. Tento muzikál bude mít v prosinci derniéru, tudíž toto bylo předposlední představení. Jsem ráda, že jsem na něj vyrazila, neboť nevidět ho by byl hřích. :-)
Chicago jsem poprvé viděla ve filmové verzi a plzeňská divadelní verze je stejně skvělá jako film. Má však jedno velké plus, a to kouzlo divadla a tu atmosféru, kterou můžete prožít. Myslím, že není potřeba dále rozebírat děj, který všichni příznivci muzikálů jistě znají. :-)

Obsazení:

Velma Kellyová: SOŇA BORKOVÁ 10***/10: Soňu jsem viděla poprvé naživo (pokud tedy nepočítám Spamalot, kde zpívá v Company). Má úžasný hlas, skvěle tančí i hraje. Role, kterou převzala po Zuzce Kolářové, se zhostila naprosto skvěle. :-)

Roxie Hartová: KATKA ŠILDOVÁ 10***/10: Katka byla skvělá Roxie. Skvěle to zahrála a zazpívala. Úžasná byla v duetu s Velmou. :-)

Billy Flyn: BRONISLAV KOTIŠ 10***/10: Skvělý advokát Broňa. Skvěle zpíval a hrál, no prostě skvělý zážitek. :-)

Amos Hart: JAN KAŠTOVSKÝ 10***/10: Honza zpíval skvěle. Ale co mě naprosto vzalo, bylo herectví. Zahrál to tak dokonale, že se mi chtělo vykřiknou "Chudák!". Byl tak úžasně přesvědčivý. :-)

Máma Mortová: STANISLAVA TOPINKOVÁ-FOŘTOVÁ 10***/10: Stanislava byla skvělá Máma. Samozřejmě nejvíce vynikla v sólovce "When you're good to Momma" (Ten, kdo táhne s Mámou).

Konferenciér: JIŘÍ UNTERMÜLLER 10***/10: Sice byl v převlečení šaška,ale to nic neměnilo na tom, že skvěle uváděl různá čísla :-)

Další ženy ve vězení: Annie-LUCIE ZVONÍKOVÁ, Liz-JANA SOCHŮRKOVÁ, Jun-VERONIKA VESELÁ, Mona-BETKA STANKOVÁ, Hunyaková-ALEXANDRA MALÍNSKÁ, Sprostá Kity-KAMILA BOROVSKÁ 10***/10: Všechny byly skvělé a jejich Vězeňské tango nemělo chybu. :-)

I ostatní byli výborní. Chicago je svělé představení a já jsem ráda, že jsem ho viděla. :-)

Muzikál Carmen 23.10.2010 - 19:00

31. října 2010 v 20:05 | Lufí

Tak nejspíš naposledy jsem navštívila muzikál Carmen. Bylo to poslední představení. Carmen se však vrátí v roce 2011 na několik repríz.
Já si tohle představení maximálně užila. Miluju ty písně, dokážu je poslouchat od rána do večera.
Díky tomu, že to bylo poslední představení, našlo se sem tam několik "úprav". Například García zabil kapitána Zunigu třemi ranami z pistole místo obvyklé jedné. :-D..Tudíž všichni diváci včetně mě leknutím nadskočili třikrát. :-D Myslím, že celé publiku si to užívalo a závěrečné standing ovation bylo zasloužené. :-)
Než důkladně rozeberu obsazení, musím napsat, že všichni byli naprosto úžasní.

Obsazení:

Carmen: DASHA 10***/10: Dasha se s touto rolí rozloučila naprosto úchvatně. Dokonalý zpěv, skvělý tanec, zkrátka Carmen, jak má být. Top večera - píseň Kéž sílu mám je v Dashině podání neskutečný zážitek. Dočkala se proto zaslouženého potlesku a při děkovačce se diváci zvedali ze sedaček hned, jak vešla na podium. Znovu musím napsat, že jejímu výkonu se nic nevyrovná. :-)

José: ROBERT JÍCHA 10***/10: I Robert je ve své roli skvělý. Baví mě sledovat, jak se jeho postava vyvíjí a Robert tomu dává to kouzlo. Umí to skvěle zazpívat a zahrát. Mezi jeho nejvýraznější písně jist patří Cizinec-můj stín, která je v jeho podání dokonalá. :-)

Katarína: MARKÉTA POULÍČKOVÁ 10***/10: Markéta se postupem vyzpívávala a dovedla to do skvělého závěru. I ona podle mě předvadla skvělý výkon, hlavně při duetu s Carmen Blázen jak já.

García: VÁCLAV NOID BÁRTA 10***/10: Vašek je García jak má být. Jde z něj strach a podtrhuje to úžasným zpěvem. Jeho sólovka Jde vo kejhák působí strhujícím dojmem a dokončí to vraždou Carmen. Úžasný výkon, jen tu Carmen nemusel zabíjet. :-D

Zuniga: TOMÁŠ TRAPL 10***/10: Tomáš je zpěvák, který dokáže zazářit i v takovéhle malé roli. Skvěle zpívá a hraje. To vše dokonale zakončil rvačkou s Garcíou v kašně. Jen bohužel nevyhrál. :-)

Starosta: JOSEF ŠTÁGR 10**/10: Překvapivě i on se mi tentokrát líbil. :-)

Teta Inéz: PAVLA BŘÍNKOVÁ 10***/10: Teta Inéz je úžasná postava, která skvěle pobaví celé publikum historkami ze svého mládí. K této postavě skvěle sedne Pavlin operetní zpěv a podtrhne to úžasným herectvím. :-)

Vědma: ATHINA LANGOSKÁ 10***/10: Atmosféra při výstupech Vědmy je úžasná. Athina to nádherně zazpívala. Svým výkonem skvěle doplňuje celou atmosféru představení. Bez Vědmy by to nebylo ono. :-)

Úžasné výkony předvádí i skvělá Company. Strhující artistické výkony mnohdy berou dech.
A samozřejmě by se toto představení neobešlo bez skvělého orchestru, který vše doprovází.

Na toto představení se již zřejmě nepujdu podívat (ti co mě znají, vědí), ale jak se říká, nikdy neříkej nikdy. :-)
Každopádně tohle bylo skvělé zakončení a Carmen v mém srdci zůstane ještě hodně dlouho. :-)

Taneční muzikál Edith-vrabčák z předměstí 10.10.2010

21. října 2010 v 19:49 | Lufí
Pro změnu jsem navštívila Komorní divadlo v Plzni. Zavítala jsem na toto úžasné představení o životě zpěvačky Edith Piaf. Tato role proslavila Radku Fišarovou. Já se ani nedivím, protože je v ní naprosto úžasná. :-)
Nebutu tu psát zbytečné proslovy, takže se vrhnu hned na obsazení.

Edith Piaf - zpěvačka: RADKA FIŠAROVÁ
Edith Piaf - tanečnice: ZUZANA HRADILOVÁ
Vypravěč: ONDŘEJ IZDNÝ
Anita Maillardová: DRAHOMÍRA LOJDOVÁ
Panenka: JARMILA DYCKOVÁ
Luis Dupont: MIROSLAV HRADIL
Raymond Asso: VIKTOR GUTOV
Paul Meurisse: PAVEL TRUČKA
Henri Conet: MARTIN ŠINTÁK
Nicole Conet: MICHAELA MUSILOVÁ
Marcel Cerdan: PETR HOS
Théo Sarapo: MILAN MALÁČ
Těhotná žena: MARTINA DRBUŠKOVÁ
Starý elegán: JIŘÍ ŽALUD
dále tančil celý skvělý baletní soubor DJKT

Z představení jsem byla unešená. Všichni byli úžasní. Skvěle tančili a Radka s Ondřejem skvěle zpívali. Zkrátka skvělé představení, které se v Plzni hraje již deset let.
Edith

Muzikál Carmen - 18.9.2010 19:00

1. října 2010 v 16:01 | Lufí
Již po čtvrté jsem navštívila muzikál Carmen. Toto představení jsem si velmi zamilovala. Nádherné písně, ohnivé flamenco a skvělí zpěváci, to vše je zárukou velmi silného zážitku z tohoto představení.
Ani teď tomu nebylo jinak. Při smrti Carmen jsem se na sedadle třásla, což se mi obvykle nestává. :-D

Obsazení:

Carmen: DASHA 10***/10: Bohuřel tu neni tolik prostoru a musím také zhodnotit ostatní, ale klidně bych sem dala milion hvězdiček. :-) Dashe tuto roli naprosto věřím, pěvecky je dokonalá, skvěle to zahraje a zatančí. Při jejím zpěvu běhá mráz po zádech a nejsilnějším momentem pro mě byla, jak už jsem psala, Carmenina smrt. Ještě, že potom má závěrečnou píseň :-D Jendním slovem bych to zhodnotila jako DOKONALOST.

José: ROBERT JÍCHA 10**/10: Taktéž předvedl úžasný výkon. Moc se mi líbil při písni Cizinec, můj stín. Skvělý výkon. :-)

Katarína: MARKÉTA POULÍČKOVÁ 10*/10: V tomto představení se mi líbila ze všech nejvíc. Je vidět určitý pokrok. Taktéž hodnotím jako skvělý výkon.

García: MARTIN POŠTA 8/10: Martin se mi na roli Garcíi moc nehodí. Ale i tak předvedl vcelku zdařilý výkon.

Zuniga: TOMÁŠ TRAPL 10**/10: Tomáš je vždy skvělí a ani dnes tomu nebylo jinak. I když moc prostoru tam nemá a ještě ho zmáčí. :-D

Starosta: JIŘÍ KORN 10**/10: Další skvělý zpěvák, skvělá podívaná :-)

Teta Inéz: PAVLA BŘÍNKOVÁ 10**/10: Teta Inéz je úžasná role a paní Břínková jí ztvárňuje skvěle. Dokáže rozesmát celé divadlo svými příběhy :-)

Vědma: HANKA KŘÍŽKOVÁ 10**/10: Postava vědmy je úžasná role, kterou mam strašně ráda. Její prostupy do scény jsou skvělé, tajemné. Pěvecky je v nich Hanka úžasná. Skvělé. :-)

Co se týče Company, je úžasná a bez ní by to nebylo ono. Obdivuji artistická cirkusová čísla i taneční čísla. Orchestr, který to vše doprovází, je taktéž výborný. :-)

Toto představení všem doporučuji. Bohužel nám ale v brzké době zkončí, tak neváhejte a ještě vyražte. I já bych ráda ještě vyrazila.

Zase vše při starém

1. října 2010 v 15:26 | Lufí |  Něco mimo
Ano, jak již napovídá nadpis, nic se od září nezměnilo. Slibovala jsem změnu designu, ale s nástupem školních poviností dochází čas. :-)
Takže design bude v době delšího období volného času, kdy mnou bude jímat nuda. Za měsíc září jsem navštívila muzikál Carmen, na jehož recenzi se doufam, hned vrhnu. Také jsem si užila krásný školní zájezd do Benátek. Na ten nic psát nehodlám, jen tady napíšu, že Benátky a Verona jsou dvě nádherná města, která stojí za to navštívit.
Tak konec psaní, jdu se vrhnout na recenzi na Carmen. :-)

P.S. - Ještě jedna aktualitka. Aktivovala jsem si facebookovské tlačítko, ono známé "Líbí se mi". Najdete ho v rozkliklém článku nad komentáři. Takže pokaď se Vám bude nějaký článek líbit, můžete směle mačkat tlačítko. :-)